کارت ویزیت

انواع کارت ویزیت فانتزی سلفون و مزایای آن

انواع کارت ویزیت فانتزی سلفون و مزایای آن

سلفون ها از انواع کارت ویزیت های فانتزی هستند که روی گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ می‌شوند، سپس بر روی آن روکشی از سلفون مات یا براق قرار می‌گیرد و بعد از اجرای خدمات چاپ با دستگاه پانچ CNC دورگرد می‌شوند. همانطور که در مقاله ای پیشتر به‌طور مختصر اشاره کردیم، سلفون ها و در دو نوع مات یا براق هستند و موجب استحکام بیشتر کارت ویزیت نسبت به رطوبت می‌شود. روکش سلفون، قابلیت انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به لمینیت دارد و البته ضخامت روکش سلفون نسبت به ضخامت کارت‌های لمینت کمتر است و از جمله کارت ویزیت مقرون به صرفه و شیک به حساب می‌آید. در ادامه برای آشنایی بیشتر با انواع کارت ویزیت سلفون و مزایای آن به معرفی آنها می‌پردازیم.

کارت ویزیت سلفون براق

این نوع کارت ویزیت برای مصارف گوناگون از جمله مواردی که در طرح آنها از رنگ‌های شاد و هایلایت بکار رفته است استفاده می‌شود و در مواقعی که کاربر می‌خواهد فضایی صمیمی‌تر و فانتزی‌تر از همیشه با مخاطب خود داشته باشد کاربرد دارد. روکش براق این کارت سبب درخشندگی بیشتر رنگ‌ها حتی زمینه سفید خواهد شد. کاغذ کارت ویزیت سلفون براق ۳۰۰ گرم بوده و با روکش براق پوشیده می‌شود. این روکش یک لایه‌ی نایلونی بسیار نازک (چند میکرونی) است که بعد از چاپ روی کاغذ کشیده شده و علاوه بر زیباتر کردن طرح سبب محافظت کارت شما در برابر نفوذ آب و سایر نامطلوب‌ها خواهد شد. کارت‌ ویزیت سلفون با جنس لمینت تفاوت بسیار دارد و معمولا قابل انعطاف‌تر از کارت های لمینت هستند. سلفون در دو نوع مات و براق موجود است و اندازه این کارت بعد از مرحله برش ۸.۵ در ۴.۸ سانتی‌متر خواهد بود.

کارت ویزیت با روکش سلفون مات

برخی عقیده دارند مات بودن یک کارت نشانه باکلاس بودن کسب و کار است؛ باید بگوییم این عقیده تا حدودی درست است و بهتر است اینطور اصلاح کنیم که مات بودن کارت ویزیت، کار و طرح شما را چه از لحاظ رنگبندی و بصری و چه از لحاظ فرایند کاری سنگین تر و جدی تر ارائه می‌کند. کارت ویزیت سلفون مات ترکیبی از کاغذ ٣٠٠ گرم گلاسه هست که بعد از چاپ، روکشی از سلفون مات روی طرح شما کشیده می‌شود و سبب محافظت کارت شما در برابر نفوذ آب و سایر عوامل نامطلوب خواهد شد. در واقع وقتی این نوع کارت‌ها را نگاه می‌کنیم رنگها محکم‌تر و قاطعانه‌تر دیده می‌شوند. اندازه این کارت بعد از مرحله برش ۸.۵ در ۴.۸ سانتی متر خواهد بود.

کارت ویزیت با روکش سلفون مات

کارت ویزیت سلفون مات دورگرد

این کارت در واقع همان جنس سلفون مات است که فقط گوشه‌های کارت بصورت لب گرد برش داده می‌شود. کارت ویزیت سلفون مات دورو دورگرد ترکیبی از کاغذ ٣٠٠ گرم گلاسه است که بعد از چاپ، سلفون مات روی طرح کشیده می‌شود و سپس گوشه‌های کارت بصورت لب گرد برش داده می‌شود؛ دقت کنید که این کارت قابل انعطاف بوده و با جنس لمینت تفاوت دارد؛ اندازه این کارت بعد از مرحله برش ۸.۵ در ۵.۵ سانتی متر است.

کارت ویزیت سلفون مات طلاکوب

رنگ طلایی جزو لوکس‌ترین رنگ‌ها به حساب می‌آید و نماد قدرت و بزرگی است. سلفون مات طلاکوب برای کسانی پیشنهاد می‌شود که که در کسب و کارشان حرفه‌ای هستند و می‌خواهند جلوه‌ای شاهانه و مجلل را به ذهن مخاطب منتقل کنند و برای کسب و کارهایی که با دکوراسیون لوکس و لوازم سبک آرت دکو هماهنگی دارند مناسب است. سلفون مات طلاکوب همان سلفون مات است که روی کاغذ ٣٠٠ گرم گلاسه چاپ و قسمت‌های دلخواه طرح شما مانند لوگو، نوشته‌ها و بافت با ورق‌های طلایی طلاکوب شده و سپس روکش سلفون مات بر روی آن کشیده شده و گوشه‌های کارت نیز لب گرد می‌شود.

سلفون مات طلاکوب

کارت سلفون مات مخملی

کارت ویزیت سلفون مات مخملی دورو حسی همچون نوازش برگ و یا لطافت گل را تداعی می‌کند؛ حسی که متمایز بودن و بی رقیب بودن را به تصویر خواهد کشید. کارت ویزیتی پر از احساس و آرامش و در عین حال مملو از هیجان و لطافت بی مثال که در کسب و کارها و برندهایی که به دنبال تسخیر ذهن مشتریان بوده و میخواهند اعتماد و لطافت را به مخاطبان خود هدیه دهند از سلفون مات مخملی استفاده میکنند و اغلب برای برندهایی که لطافت و آرامش جزئی از هویت سازمانی آنهاست مورد استفاده قرار می‌گیرند. در کارت سلفون‌های مات مخملی از کاغذ ۳۰۰ گرم گلاسه استفاده می‌شود و پس از چاپ، روکش نرم و مخملی بر روی کارت کشیده می‌شود. روکش های سلفون مخملی در دو نوع مات و براق کاربرد حفاظتی ندارند و بیشتر بابت جنبه زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.  اندازه این کارت بعد از مرحله برش ۸.۵ در ۴.۸ سانتی متر خواهد بود.

چنانچه از میان کارت های سلفون، جنس کارت مورد نظر خود را انتخاب نموده‌اید می‌توانید مراحل طراحی و چاپ کارت ویزیت خود را به همکاران ما در گروه طراحی، چاپ و تبلیغات فدک بسپارید.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =