بروشور, کاتالوگ

چاپ کاتالوگ چگونه بازگشت سرمایه را ممکن میکند؟

چاپ کاتالوگ چگونه بازگشت سرمایه را ممکن میکند؟

مطالعات نشان می دهد که تبلیغات چاپی دارای بالاترین میزان بازگشت سرمایه اند و کاتالوگ ها بخش ضروری از هر نوع بازاریابی هستند. با توجه به این بررسی‌ها، تبلیغات چاپی همچنان نشان دهنده ارزش پایدار محصول با ارائه بالاترین بازده سرمایه گذاری است. درست مثل انواع دیگر از موارد بازاریابی. جدا از بحث در مورد اینکه چاپ کاتالوگ چگونه فروش شما را افزایش می دهد، کاتالوگ چاپ شده می تواند نقش مهمی در شکل گیری ادراک و ماهیت تجاری را در مخاطبان داشته باشد. حتی در مقایسه با دنیای دیجیتال به طور فزاینده ای، کاتالوگ های چاپ شده همچنان یکی از محبوب ترین روش های فیزیکی و آفلاین فروش یک محصول هستند، آنها نه تنها قابل لمس و استفاده آسان هستند، بلکه می توانند در یک استراتژی بازاریابی چند کاناله با هم ادغام شوند. کاتالوگ و بروشور چاپی الهام بخش مشتریان شما و انگیزه دهنده سرمایه گذاری و در نهایت فروش بازار آفلاین شما هستند.

چاپ کاتالوگ و امکان بازگشت سرمایه

در صورتی که کاتالوگ به خوبی طراحی و چاپ شده باشد می تواند به سرعت در دسترس هزاران نفر از مشتریانی که هرگز از فروشگاه فیزیکی و آنلاین شما دیدن نکرده اند قرار گیرد. در حالی که هر کمپین تبلیغاتی ترکیبی سالم از رسانه های جدید و متعارف است و تحقیقات اخیر در زمینه بازاریابی نشان میدهد کاتالوگ ها به عنوان پلت فرمی کامل و مستقل دارای بهترین میزان بازگشت سرمایه اند. هنگامی که اهداف بازاریابی مهم را برای کسب و کارتان تعیین میکنید با داشتن ابزار مناسب در دست می توانید کاری را ساده و با بازده بالا انجام دهید، درست همانطور که ابزار یک مکانیک چرخ دنده ها و سوکت ها است، ابزار بازاریابان و تبلیغ کنندگان نیز کاتالوگ و بروشور و رسانه های مرتبط با آن است. چاپ کاتالوگ و امکان بازگشت سرمایه

ساختار کاتالوگ چاپی

پوشه های تبلیغاتی، نیازمند شاخص های محتوا و صفحاتی از محصولات کاتالوگ هستند. میتوانید پوشه تبلیغاتی خود را از طریق هر تعداد کاتالوگ چاپی پر کنید و ویژگی های مشترک موجود هر محصول و خدمات را در آنها تعبیه کنید. اینها اصولی هستند که هر کاتالوگ موفق که از فروش محصولات خود پشتیبانی می کند باید آن را شامل شود. نیاز به استفاده از تمام موارد زیر در محتوی مورد نظر کاتالوگی که ایجاد می کنید متفاوت خواهد بود اما به طور کلی یک کاتالوگ و ابزار تبلیغاتی مناسب شامل محتوای زیر است.

 • پشت جلد کاتالوگ
 • جدول محتویات بخش های مختلف کاتالوگ
 • جدا کننده بخش ها برای خوانندگان که به سرعت به صفحه مربوطه بروند
 • صفحات توصیف محصولات
 • صفحات تبلیغات دیگر کسب و کارها

ساختار کاتالوگ چاپی

جمع آوری اطلاعات محصول در کاتالوگ

یکی از مهم ترین بخش های ایجاد کاتالوگ، اطلاعات تصویری محصول است. قرار گیری محصول و معرفی آن در موقعیتی شایسته با تصاویر با کیفیت همه چیزهایی که لازم است در مورد موضوع و خدمات قابل ارائه به مشتریان را بیان میکند.

 • تصاویر کاتالوگ

تصاویر به عنوان اولین چیزی که هنگام نگاه کردن به کاتالوگ چشم مشتری را جلب می کنند باید با کیفیت بالا (حداقل 300 DPI) مورد استفاده قرار گیرند، آنها همچنین باید به وضوح ویژگی های محصول را نشان دهند.

 • طرح کاتالوگ

تمام اطلاعات محصول و تصاویر جمع شده، می توانند تشکیل دهنده فهرست کاتالوگ شما باشند. این جایی است که یک طراح گرافیک می‌تواند عناصر مختلف را درک کند، به طوری که همه آن ها شروع به شکل دادن فرمت قابل خواندن خود کنند.

 • رنگ کاتالوگ

استفاده از رنگ های جسورانه، پر جنب و جوش و تجربی چشم انداز بهتر و کنجکاوی بیشتری را در مورد محتویات داخلی کاتالوگ ایجاد می‌کند و برای مخاطب جذابیت بصری ایجاد میکند.

 • طبیعت بیجان

محصولاتی که به طور شیک در یک محیط واقعی زندگی می کنند، میتوانند جذاب تر از پس زمینه‌ای ساده باشند. همچنین دیدن محصول در مکانی مانند سواحل و موقعیت های جذاب، احساسی متفاوت همراه با تجدید نظر مخاطب در مورد محصول ایجاد می کند.

 • عکسهای تزئینی

اضافه کردن عناصر بصری به عکس ها می تواند یک احساس جذاب و سرگرم کننده بصری را فراهم کند که تصاویر استاندارد ارائه نمی دهند.

جمع آوری اطلاعات محصول در کاتالوگ

چاپ مناسب کاتالوگ

برای اطمینان از بهترین کیفیت ممکن چاپ، پیدا کردن یک مرکز تخصصی چاپ با نیروی متخصص از بایدهای موفقیت و تاثیر گذاری کاتالوگ شما است. قبل از انتخاب مرکز تخصصی چاپ مورد نظر خود هزینه چاپ کاتالوگ خود را در نظر بگیرید. وقتی پروژه ای را برای چاپ تجاری آماده می‌کنید چک لیستی از نکات مهم و جزئیاتی که کیفیت چاپ شما را مشخص میکنند تهیه کنید و مطابق با آن فایل چاپی خود را تنظیم کنید.

همکاران ما با سال ها تجربه در دپارتمان تخصصی طراحی، چاپ و تبلیغات فدک سه مورد مهم در زمینه چاپ کاتالوگ را به شما یادآور میشوند و در نهایت آماده خدمت رسانی و انجام پروژه چاپی شما و تضمین کننده محصول نهایی شما میباشند.

 • اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر در کاتالوگ رزولوشن 300 DPI دارند. این حداقل استاندارد مورد نیاز برای اطمینان از اینکه تصاویر با وضوح و کیفیت مناسب چاپ می شوند.
 • راهنمای فنی چاپ بهترین شیوه برای هدایت پروژه چاپی را به شما می دهد و شما را در چگونگی انجام پروژه با کیفیت یاری مکند و هدایت چاپگر دیجیتال شما به عهده میگیرد.
 • استفاده از کدهای AR یا QR در کنار توضیحات و تصاویر مربوط به محصول، مخاطب شما را به صفحه و پایگاه فروش و اطلاعاتی محصول و شرکت هدایت میکند. این باعث می شود مشتریان به سادگی صفحه شما را اسکن کنند و بلافاصله سفارش خود را بر روی دستگاه تلفن همراه خود اعمال کنند. ساده تر کردن فرایند سفارش این امکان را برای مخاطبان ایجاد میکند که آنها را سریعاٌ به مشتری بالفعل تبدیل میکند و انگیزه خرید قوی در آنها ایجاد میکند.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =