بروشور, کاتالوگ

چاپ کاتالوگ چگونه کسب و کار شما را متحول میکند

چاپ کاتالوگ چگونه کسب و کار شما را متحول میکند

به گفته تحلیلگران برای بسیاری از برند ها، کاتالوگ ها تنها عامل موثر در فروش آنلاین و در فروشگاه هستند. همچنان که در فرصت بازاریابی در طراحی و چاپ کاتالوگ پیش تر هم مطرح کردیم؛ کاتالوگ ها با توجه به مزایای دیجیتال زندگی روزمره، تجربه های پر جنب و جوش لمسی و بصری که انسان سال هاست طلب می کند، فراهم می کنند و مصرف کنندگان به طور فزاینده برای راه حل های سبک زندگی تا خرید محصولات منحصر به فرد به کاتالوگ ها رجوع میکنند. از این رو کاتالوگ ها نه فقط ابزاری برای خرده فروشی بلکه ابزاری عالی برای هر کسب و کار سودمند یا غیر سودآور با فرمت های مختلف در کشف راه های گوناگون اند که گاه تنها در قالب کاتالوگ و بروشور و گاهی هم با دیگر محصولات چاپی مانند پوستر و تراکت یا کارت ویزیت همراه میشوند. همکاران ما در گروه طراحی، چاپ و تبلیغات فدک به شما راه کارهایی در مورد چگونگی چاپ کاتالوگ که کسب و کار شما را متحول میکنند ارائه می دهند.

تعیین اهداف چاپ کاتالوگ

در طراحی کاتالوگ توسعه دهندگان محصول، مدیران اجرایی، خریداران، بازاریابان، طراحان، تیم های دیجیتال، بازاریابان و کارشناسان مربوطه را در روند کار خود و پیش برد آن در نظر بگیرید و از منظر آنان محتوای کاتالوگ خود را بررسی کنید. جایی که فاقد تخصص داخلی هستید را با تحقیقات آنلاین و دانش شخص سوم پر کنید. اختصاص زمان و تلاش در این مرحله به شما اطلاعاتی را می دهد که شما نیاز دارید تا تمام محتوای بصری خود را به صورت موثر و با هزینه ای مناسب ضبط کنید و در نقطه ای که هدف اصلی شما است توقف و متمرکز شوید. توافق در مورد اهداف کاتالوگ به این معنی است که هر کس بر فهرستی از نتایج تمرکز دارد.

  • دريافت مشتريان جديد
  • خریداران حضوری یا آنلاین
  • ترویج اعتماد
  • افزایش سهمیه فروش

تعیین اهداف چاپ کاتالوگ

لحن کاتالوگ

لحن کاتالوگ را به آنچه پر مخاطب است متصل کنید. با فکر کردن به آینده، قادر خواهید بود به منظور توسعه کاتولوگ و قرار گرفتن در معرض محصولات پرفروش و مجموعه هایی که خریداران در حجم های بزرگ خریداری کرده اند طراحی و چاپ کاتالوگ خود را به سمت این روند پیش بینی شده هدایت کنید. همچنین باید مطمئن شوید که الگوها، لوگوها، فونت ها، طراحی ها و طرح ها همه منعکس کننده استایل مشخص شما و روند آینده کارتان نیز باشند. کاتالوگ فروشگاه باید زمانی که به بازار هدف وارد میشود درست باشد.

توجه به سبک زندگی در کاتالوگ

مشتری امروز مانند نسل قبلی از خریداران فروشگاه نیست. اولین سوالی که مخاطب از خود میپرسد این است که آیا این شیوه متناسب با سبک زندگی من است؟ تمرکز بر ایجاد یک محیط الهام بخش با اهداف آرمانگرایانه که با روحیه مخاطبان هماهنگی دارد باعث میشود مخاطب بتواند شیوه زندگی خود را با چیزی که در صفحه قرار دارد و با نام تجاری خود شناسایی کند.

توجه به سبک زندگی در کاتالوگ

نفوذ نام تجاری

موفقیت فروشگاه شما بستگی به قدرت نام تجاری شما دارد. مشتریان باید فورا آن را تشخیص دهند. کاتالوگ یک محل عالی برای برقراری ارتباط هویت نام تجاری قوی به دور از درهم و برهمی های دیجیتال است. نام تجاری چیزی فراتر از وفاداری به پالت های رنگی سازمان است. نگاه کلی و لحن کاتالوگ باید نماینده شخصیت برند شما، ارزش ها و شیوه زندگی خریداران باشد. اکنون می توانید روند هایی را که شناسایی کرده اید را پوشش دهید. باز هم، این محدود به اصلاحات رنگ نیست.

ایجاد محتوای خاص کاتالوگ

برای تولید محتوای بصری کاتالوگ خود تیمی از نویسندگان و سردبیران را جمع آوری کنید. یک مخزن از اطلاعات با نقاط هدف مربوط به مشخصات محصول، ویژگی ها و مزایا را به عنوان شروع ایجاد کنید. بهترین عمل در گسترش طراحی به صفحات است. با استفاده از یک تصویر بزرگ که از صفحات عبور می کند، طراحی خود را گسترش دهید. دادن فرصت به خوانندگان و ایجاد درنگ و وقفه ای کوتاه با تدابیر مختلف یکی از کارهایی است که در طراحی خود باید انجام دهید همچنین طراحی جلد کاتالوگ هم باید به گونه ای باشد که توجه زیادی را جلب کند.

ایجاد محتوای خاص کاتالوگ

طراحی چشمگیر

طراحی چشمگیر صفحات کاتالوگ نه فقط در مورد کاتالوگ دیجیتال بلکه در مورد رویکرد خلاق در صفحه نیز مناسب است. یک دیدگاه اشتباه این است که هرچه آیتم‌های بیشتری در یک صفحه قرار دهم، بیشتر میتوانم فروش کنم اما در واقعیت غیر از این است، چرا که مردم انتظار دارند ظرف سه ثانیه اول چشم دوختن به صفحات کاتالوگ پیام آن را دریافت کنند در نتیجه چینش آیتم های کمتر در یک صفحه مخاطب یا خریداران احتمالی را متوجه محصول میکند و ضمن توجه و درنگ بیشتر موجب فروش محصول هم خواهد شد. در نهایت هدف این است کاتالوگ شما الهام بخش باشد و محصول معرفی شده به صورت آنلاین یا در فروشگاه قابل شناسایی باشد. اگر آن نمایش و معرفی آن را در صفحه از دست بدهید در جایی دیگر نیز از دست داده اید.

از رسانه های اجتماعی یاد بگیرید

در مورد آخرین ابزار های دیجیتال فکر کنید، فضایی مانند Instagram و فیس بوک که افراد یا اصطلاحاً اینفلوئنسرها با زمینه های مختلف در این محیط حکومت میکنند و همچنین افراد حقیقی به همسالان خود توصیه هایی می کنند. ارتباطات مشتریان را تشویق میکند که همین فلسفه را در صفحات چاپ شده نیز به کار ببرند که در این روند، تبدیل شدن یک مشاور مورد اعتماد به جای یک ترویج و تبلیغ کننده محصول بسیار بهتر است.

 

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − یک =