بروشور

چاپ بروشور چگونه فروش شما را افزایش می دهد؟

چاپ بروشور چگونه فروش شما را افزایش می دهد؟

هر متنی که شما بر روی کاغذ یا بروشور چاپی خود می‌نویسید میتواند بر روی احساسات مشتری تاثیر بگذارد. اگر این تاثیر منفی باشد، با خطر از دست دادن فروش و کاهش مشتری مواجه خواهید شد. همان طور که پیش از این دلایل عمده چاپ بروشور را عنوان کردیم در ادامه این روند سوالی که اینجا پیش می‌آید این است که چاپ بروشور چگونه فروش شما را افزایش می دهد؟ برای پاسخ به این سوال اول باید مؤلفه‌های طراحی یک بروشور موفق را مرور کنیم سپس ببینیم رعایت این مؤلفه ها در طراحی و بروشور چگونه میتواند نظر مخاطب را جلب کند و بر ذهن آنها تاثیر گذارد.

بروشور ابزار مؤثر در بازاریابی

همانگونه که پشتر گفتیم چرا بروشورها برای بازاریابی مهم هستند، بروشورها هنوز ابزارهای مؤثر در بازاریابی سنتی هستند که توسط بیشتر کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از کسب و کارها و سازمان ها از بروشور به عنوان ابزار بازاریابی آفلاین استفاده می‌کنند. بروشورها به عنوان ابزاری سنتی نه در رقابت با تکنیک های بازاریابی اینترنتی، بلکه باید در کنار دیگر ابزارهای بازاریابی و تبلیغات مانند پوستر و تراکت قرار دارند. در این روند یک بروشور باید بتواند تصویر و اطلاعات کافی را از هر محصول یا کسب و کار یا خدمات بنا به هدف و کارکرد انتخاب شده در اختیار مشتری قرار دهد.

  • از متن مناسب برای معرفی کالا و اعتماد و ترغیب مشتری به خرید در آن استفاده شود.
  • از عکس های با کیفیت در آن استفاده شود.
  • به کار بردن رنگ ها و فونت های مناسب در آن که جذابیت بصری برای مخاطب ایجاد کند.
  • استفاده مناسب از تصاویر و کلمات در صفحات مختلف با توجه به هدف تعیین شده

بروشورها ابزار موثر در بازاریابی

شناخت مخاطب و نیازهای آن در طراحی بروشور

قبل از اینکه بخواهید زمانی را برای برنامه ریزی در مورد بروشور صرف کنید، مطمئن شوید که مشتریان خود را می‌شناسید. دلایل اینکه چرا آنها محصولات شما را انتخاب میکنند و به خدمات شما اطمینان دارند؟ چه کار مهمی می توان برای آنها انجام داد؟ مهم ترین مشکلی که محصول یا خدمات شما می تواند برای آنها حل کند چیست؟ اگر پاسخ این سوالات را به خوبی نمی دانید، باید به دنبال آنها باشید. با فروشندگان خود صحبت کنید. نظر مشتریان خود را بپرسید. از پاسخ های آنها برای بهبود وضعیت موجود استفاده کنید.

شناخت مخاطب و نیازهای آن در طراحی بروشور

طراحی مؤثر بروشور

برای اینکه طراحی موثری داشته باشید، بروشور شما باید توجه مشتری را به خود جلب کند، علاقه آنها را به خواندن بیشتر کند. جذابیت و خلاقیت به کار رفته در بروشور باید برانگیزاننده‌ی تمایل مخاطب و مشتری های بلقوه برای خرید محصول یا خدمات موجود شود و باعث شود عمل یا فعالیت خاصی همچون خریدن محصول یا خدمات را در مشتری ایجاد نماید. در طراحی بروشور این 4 اصل که مخفف آن عبارت AIDA است هدف و رسالت اصلی بروشور است که هرکدام به معنای:

  • توجه (Attention)
  • علاقه (Interest)
  • میل (Desire)
  • عمل (Action)

دعوت به خرید در بروشور (عمل) Call to action

مسلما، دعوت به خرید بخش مهمی از طراحی و چاپ بروشور شما است. تشویق و ترغیب به خرید محصولات بخشی از دعوت به خرید و تعامل با مخاطب است است که شما باید مخاطب خود را به خرید محصولات دعوت کنید. مهم است که همیشه یک شعار ترغیب کننده داشته باشید که مشتریان شما را به سمت خرید محصولات هدایت کنند. یک شعار تبلیغاتی خوب باید محصولات را به فروخته شدن نزدیک تر کند.

با توجه به مطالب فوق امیدواریم توانسته باشیم پاسخگو سوال اینکه چاپ بروشور چگونه می تواند فروش شما را افزایش دهد بوده باشیم. در این راستا همکاران ما در گروه طراحی، چاپ و تبلیغات فدک آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور و سایر آیتم‌های چاپی نظیر، کارت ویزیت و غیره برای معرفی و افزایش فروش شما خواهد بود.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پنج =