کارت ویزیت

نکات فنی در چاپ کارت ویزیت

نکات فنی در چاپ کارت ویزیت

برای چاپ کارت ویزیت جدا از جنس‌های مختلف و کیفیت‌های گوناگون کاغذ که در اختیار شما قرار می‌گیرد، به دو شیوه می‌توان اشاره کرد: چاپ کارت ویزیت به شیوه‌ی  اُفست و چاپ کارت ویزیت به شیوه دیجیتال. روش اول چاپ از طریق دستگاه‌های صنعتی چاپ دیجیتال است که  دارای ویژگی، مزایا و معایبی است و دیگری روش چاپ افست که جزو اصلی‌ترین روش‌ها در چاپ کارت ویزیت است. تفاوت در این دو نوع بسیار متفاوت است. یکی از مهمترین عوامل در چاپ کارت ویزیت به شیوه‌ی دیجیتال بحث تعرفه ی آن است که شما با توجه به دریافت تعداد کم (مانند : ۱۰۰ عدد کارت) می‌بایست مبالغی چند برابر افست (۱۰۰ عدد دیجیتال، برابری با ۱۰۰۰ عدد افست) را پرداخت کنید که این موضوع از چشم از مشتریان دور نخواهد بود و چاپ افست برای اغلب مشتریان مقرون به صرفه و مناسب‌تر خواهد بود. این موضوع در چاپ طرح‌های دیگر و مدل دیگر تبلیغاتی هم تا مقداری صدق می‌کند.

چاپ کارت ویزیت به شیوه‌ی دیجیتال

نوع دوم چاپ کارت ویزیت، چاپ دیجیتالی است. این روش معمولاً برای کارهای فوری و تیراژ کمتر از هزار عدد مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آنجایی‌که سفارش روی کاغذ A4 چاپ می‌شود (۱۲ عدد کارت روی کاغذ A4) ابعاد متغییر است و در اندازه‌ی ۹ * ۵ سانتی‌متر چاپ می‌شود. در این نوع چاپ که مزیت آن سرعت بالای و زمان آماده‌سازی و چاپ سریع است، تیراژ بالا با هزینه زیاد همراه است به طوری‌که چاپ ۱۰۰ عدد کارت به این شیوه با چاپ هزار عدد کارت به شیوه‌ی چاپ افست برابری می‌کند.

چاپ کارت ویزیت های دیجیتال

 

چاپ کارت ویزیت به شیوه افست

چاپ افست به لحاظ قیمت مناسب‌تر بوده و سفارشات ۱۰۰۰ تایی و تیراژ بالا با چاپ افست انجام می‌گیرد. سایز استاندارد کارت ویزیت در این شیوه در وضعیت برش نخورده در اندازه‌ی ۴.۸ * ۸.۶ سانتی‌متر است که به لحاظ اینکه روی شیت عمومی چاپ می‌شود و تعداد ۸۰ سفارش، یکجا در کنار هم چیده می‌شوند با رعایت حاشیه‌ی امن (۳ میلی‌متر از هر طرف) در نظر گرفته می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید که سیستم رنگ انتخاب شده در طراحی کارت باید از نوع چهاررنگ CMYK باشد، سیستم رنگ RGB در هنگام چاپ باعث تغییر رنگ کارت شما و در نتیجه عدم کیفیت کارت خواهد شد. حداقل رزولوشن کار ۳۰۰ پیکسل بر اینچ باید باشد.

چاپ کارت ویزیت لترپرس

علاوه‌بر روش‌های متداول، روش‌هایی مثل لترپرس هم برای چاپ کارت‌ ویزیتهای با جنس و ظاهر متفاوت نیز انجام میگیرد مانند کا‌رت ویزیت‌های لمینت مات و کارت ویزیت لمینت استخوانی برجسته ‌که در این حالت نتیجه ‌دندانه‌دار شدن و برجسته شدن حروف و تصاویر چاپ شده خواهد بود. بخش نهایی و مهم کار، ذخیره‌ی صحیح فایل است، عدم دقت در این بخش می‌تواند زحمات شما در طراحی کارت ویزیت را هدر بدهد و نتیجه کار را با آن‌چه در ذهن دارید تغییر می‌دهد. ذخیره تصویر با فرمت Jpg یا PNG ممکن است حاشیه‌ها را کمی بی‌کیفیت کند، پس بهتر است فایل را به‌صورت لایه باز و یا با پسوند Tiff ذخیره کنید که از کاهش کیفیت آن جلوگیری شود.

چاپ کارت ویزیت لترپرس

برای سفارش طراحی و چاپ کارت ویزیت کسب‌وکار خود می‌توانید با تیم کارشناسی ما در حوزه طراحی، چاپ و تبلیغات فدک تماس حاصل کنید.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =