بروشور

طراحی بروشور برای مشاغل خانگی

طراحی بروشور برای مشاغل خانگی

چاپ بروشور می تواند یک ابزار مهم برای مشاغل خانگی باشد.اما قبل از چاپ بروشور باید به مواردی توجه کنید مانند رزولوشن که در کیفیت چاپ بسیار موثر است مهمتر از همه، بروشور شما بخشی از هویت نام تجاری شما خواهد بود بنابرین تصمیمات طراحی و ایده های خلاقانه باید با آن در نظر گرفته شود.برای طراحی کارت ویزیت، فاکتور، بروشور از نرم افزارهای گوناکونی استفاده می شود.

امروزه نرم افزارهای طراحی مانند Adobe Photoshop، Illustrator،کار طراحی برای همه آسان شده است ولی نکته مهم این است که طراحی قواعد خود را دارد. بروشوری که بتواند به کسب و کار شما کمک کند به تمام طراحی که شما انجام می دهید دارد قبل از آن باید به این سوالات جواب دهید.

  • بازار هدف شما کیست و چه نیازهایی دارد؟
  • مزایای اصلی محصولات شما در مقایسه با رقبا چیست؟
  • محصولات شما چگونه به مشتری کمک می کند؟

راهنماهای مفید و یا بزارهایی می توانید در بروشور خود قرار دهید تا مشتریان بروشور شما را نگه دارند.

گرافیک و طراحی جذاب

بروشور شما باید از طراحی زیبایی برخوردار باشد تا مخاطب را جذب کند. طراحی که همراه با قانون و قوانین باشد. استفاده از عکس و متن زیاد می تواند خواننده را خسته کند بروشور باید از در یک نگاه تمام هدف خود را به مخاطب نشان دهد.بنابراین وقتی شما یک بروشور طراحی مینمایید سعی کنید در مورد ایده های مختلف خود فکر کنید و با موردی پیش بروید که یک تاثیر به سزایی را بر روی حجم گسترده ای از مخاطبین دارد. بنابراین طرح تنها نباید به سلیقه طراح بستگی داشته باشد و باید با تمرکز بر روی هدف پروژه برای همه جذاب باشد.

آماده سازی برای چاپ بروشور

در این مقاله شما را با 5 نکته قبل از چاپ بروشور آشنا می کنیم که رعایت کردن آن به جذابیت بروشور کمک می کند.گاهی توجه نکردن به طراحی بروشور و رعایت نکردن مسائل ساده باعث می شود بروشور شما وظیفه خود را درست رعایت نکند.

آماده سازی برای چاپ بروشور

اندازه چاپ بروشور خود را بدانید

اندازه چاپ بروشور از این نظر مهم است که اگر بعد از طراحی سایز بروشور عوض کنید افت کیفیت پیدا می کند پس حتما اندازه که مد نظر دارید همان اندازه طرح خود را انتخاب کنید و شروع به طراحی کنید.حتما به رزولوشن طراحی خود توجه کنید اگر اندازه آن تغییر کند باعث می شود کیفیت چاپ بروشور شما پایین بیاید.

حاشیه بروشور جدی بگیرید

حاشیه های بروشور باید استاندارد تعیین شود که هنگام چاپ دچار مشکل نشود. حتما سایز استاندارد انتخاب کنید و با چاپخانه هماهنگی های لازم را انجام دهید و تمام اطلاعات مربوط  به امور چاپ و درصد های رنگ را سوال کنید و بعد به طراحی بپردازید.

استفاده از عکس های با کیفیت

عکس های که برای طراحی بروشور انتخاب می کنید سعی کنید از عکس هایی باشد که توسط دوربین دیجیتال گرفته شده باشد از عکس های دانلود شده با کیفیت پایین اصلا استفاده نکنید چون رزولوشن آن بسیار مهم است عکس هایی که شما به صورت دیجیتال می بیند رزولوشن آن 72 است ولی شما برای چاپ نیازمند تصاویری با رزولوشن 300 هستند.

استفاده از عکس های با کیفیت

انتخاب فونت مناسب

برای چاپ بروشور فونت خوانا از اهمیت بالایی برخوردار است اگر فونتی که انتخاب می کنید از نامفهوم و سخت خوانده شود تمام زحمت های شما از بین می رود باید خواندن بروشور باید زمان کمی از خواننده شما بگیرد انتخاب فونت مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =