بروشور, کاتالوگ

بروشور ابزار بازاریابی موثر

بروشور ها ابزار بازاریابی موثر

بروشور ابزار بازاریابی موثر و همه جانبه برای اطلاع به مشتریان از خدمات و محصولات سازمان یا کسب و کار مربوطه است که با توزیع سراسری و دستی به دست مخاطبان میرسد. با واقف بودن به اینکه چرا بروشورها برای بازاریابی مهم هستند و طراحی و چاپ بروشور چه کمکی به کسب و کار ما می کند؟ تولید ساده، مقرون به صرفه و توزیع آسان دارند و هنگامی که صحبت از استراتژی بازاریابی پیش می آید، به خوبی مورد توجه قرار میگیرند. بروشورها با وجود اندازه متناسب خود می تواند اطلاعات زیادی در مورد کسب و کار و بیزینس شما منتقل کنند و در نمایشگاه های تجاری با توزیع دستی بسیار رایج هستند.

با ظهور بازاریابی دیجیتال و تبلیغات از طریق کانال‌ها و رسانه های اجتماعی، فکر استفاده از کاتالوگ و بروشور برای بازار کسب و کار شاید قدیمی و از مد افتاده به نظر برسد با همه این بازاریابی از طریق بروشور همچنان با تکنولوژی بالا در بازاریابی و فروش قابل توجه و دارای اهمیت است. اما چگونه بروشور ها در بازاریابی موثر هستند؟ در اینجا برخی از اجزاء بروشور موثر در بازاریابی شما ذکر شده است:

اهمیت بروشور در بازاریابی

بروشورها اساسا جزواتی حاوی اطلاعات مربوط به کسب و کار شما هستند. آنها معمولا به صورت دستی در رویدادها، جلسات، همایشها و غیره توزیع می شوند؛ این روش توزیع به این معنی است که شما به طور خاص می توانید افرادی را انتخاب کنید که به نظر شما علاقه مند به کسب و کار شما هستند. بنابراین وقتی مردم به غرفه شما می‌آیند و شما را انتخاب میکنند، به آنچه شما ارائه میدهید علاقه مند هستند و مشتاق پیدا کردن بیشتر در مورد آنچه شما ارائه میدهید هستند. بروشور اطلاعات را به شیوه ای بصری ارائه می دهد و هیچ چیز بهتر از باز کردن یک بروشور و بوییدن بوی تازه جوهر نیست

اهمیت بروشور در بازاریابی

اثر متقابل بروشور

یک بروشور چیزی است که مردم می توانند لمس، نگهداری و به دیگران منتقل کنند؛ این اجازه می دهد تا مشتریان بالقوه با اطلاعاتی که از طریق بروشور دریافت کرده اند ارتباط برقرار کنند و به جای فراموش کردن آن به دنبال اطلاعات بیشتر و گسترده تر در صفحات وب باشند.

گرافیک جذاب بروشور در بازاریابی

گرافیک متناسب با موضوع بروشور میتواند عامل مهم در تاثیرگذاری بروشور باشد و چشم اندازی کلی از بیزینس شما با طراحی خوب ارائه دهد و اطلاعات لازم را در اختیار مشتری قرار دهد. اگر نام تجاری شما دارای یک طرح رنگی باشد، باید از این موضوع در طراحی بروشور استفاده کنید، به این معنی که از آن را به عنوان یک قطعه از محتوای قابل تشخیص در طراحی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر لوگو یا رنگ سازمانی و قابل استفاده شما در اوراق اداری (سربرگ و پاکت)و محصولات چاپی شما بنفش، سفید و آبی باشد، آن را به طرح رنگی برای بروشور خود اضافه کنید. این به طور خودکار مشتری را آگاه می کند که یک قسمتی از بازاریابی شماست و اطلاعات درباره کسب و کار شما را با شناسایی رنگ قابل تشخیص میکند.

گرافیک جذاب بروشور

نمودارهای اطلاعاتی و نمودارهای خطی نیز می توانند ارقام فروش را نشان دهند یا نقشه‌ای برای کمک به مشتریان برای مکان یابی مراکز فروش شما تعبیه کنند. عکس های فروشگاه یا تیم خدمات شما در عمل همچنین می تواند به ادبیات شما افزوده شود.

کوپن یا تیکت بازاریابی در بروشور

کوپن ها یا تیکت های فروش در بروشور، اطلاعاتی در مورد فروش یک محصول به روش عالی برای جذب مشتریان ارائه میدهد و به آنها دلیلی برای بازدید از کسب و کار شما و معرفی خدمات خود با نرخ تخفیف میدهد. بروشور همچنین می تواند فرصتی برای پاسخ به سوالاتی باشد که طرفداران، مشتریان و اعضای آن اغلب از شما سوال می کنند. پاسخ دادن به این پرسش های متداول، تماس شخصی و ارتباط با مخاطبین شما را فراهم می کند. گنجاندن راه تماس و انگیزه ای محکم می تواند یک تماس برای اقدام به عمل و تحریک تماس باشد و ذهن خواننده  را با اطلاعاتی که لازم است درگیر کند. این اطلاعات می تواند در مورد چگونگی کمک های مالی و یا تماس برای دستیابی به اهداف داوطلبانه باشد.

موفقیت بروشور به عنوان ابزار بازاریابی با ماهیت ساده و موثر، ابزاری کار آمد و فوق العاده برای اضافه کردن به مجموعه استراتژی های بازاریابی شما است که حتی می تواند برای حمایت از بازاریابی آنلاین شما مورد استفاده قرار گیرد. و از آنجا که آنها بروشورها آسان و مقرون به صرفه هستند، هر سازمان باید از این امکان بروشورها برای بازاریابی استفاده کند. شما میتوانی مشاوره، پروسه طراحی و چاپ بروشور چاپی خود را به همکاران ما در گروه طراحی، چاپ و تبلیغات فدک بسپارید.

 

 

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =