کارت ویزیت, نکات فنی چاپ

انواع کارت ویزیت لمینت فانتزی و مزایای آنها

انواع کارت ویزیت لمینت فانتزی و مزایای آنها

کارت ویزیت لمینت فانتزی از انواع پر طرفدار و محبوب کارت ویزیت در میان مخاطبان  به حساب می‌آید. همانطور که از اسم آن مشخص است دارای خدمات و ظاهری خاص نسبت به کارت ویزیت‌های معمولی است و جزء نمونه های فانتزی کارت ویزیت به حساب می‌آید. اکثریت این فرم‌ها را کارت ویزیت هایی با روکش لمینت‌ تشکیل میدهد. روکش آن یا لمینت کاوری است مانند لمینت مات و براق و یا چسبی مانند لمینت برجسته، طلاکوب و مخملی‌. در ادامه انواع فرم‌های رایج کارت ویزیت فانتزی با روکش لمینت را مرور می‌کنیم:

کارت ویزیت لمینت مات

کارت ویزیت لمینت فانتزی مات از کارت ویزیت های با روکش مات است که اثری از جلای رنگ در آن دیده نمیشود و برای کارهایی با زمینه سفید گزینه مناسب تری است اما در رنگ‌هایی مثل مشکی یا سورمه‌ای تیره رنگ‌ها بور تر از مانیتور به نظر می‌آید و برای کارهای با زمینه نوک مدادی مایل به طوسی گزینه بهتری است. در کارت ویزیت لمینت مات اثر انگشت روی آنها نمی‌افتد و کار زیباتر جلوه می‌کند. لازم به ذکر است این نوع کارت با روکش مات ظاهری شکیل‌ و رسمی‌ تر دارد که برای کسب‌وکار با موضوعات رسمی و تجاری و زمینه حقوقی انتخاب مناسبی است. کارت ویزیت لمینت مات در ابعاد و اندازه های استاندارد ویزیتی، مربع و غیره ارائه می‌شود که به دو مورد از آنها اشاره میکنیم:

کارت ویزیت لمینت مات

  • کارت ویزیت لمینت مات ویزیتی: کارت ویزیت لمینت مات ویزیتی هیچ تفاوتی با لمینت مات معمولی ندارد و تفاوت آن فقط در اندازه‌ی آن می‌باشد و از هر نظر شبیه هم هستند. کارت‌ ویزیت لمینت مات مانند لمینت براق ویزیتی است با این تفاوت که در پوشش آن از روکش مات به جای روکش براق استفاده می‌شود. اندازه‌ی کارت‌ ویزیتی ۸.۵ در ۴.۸ سانتی متر است که با اصطلاح ویزیتی از سایر کارت ویزیت های لمینت مشخص میشود.
  •  کارت ویزیت لمینت مات طلاکوب: کارت‌ ویزیت لمینت مات طلاکوب نیز همان ویژگی‌های لمینت براق طلاکوب را دارد با این تفاوت که به‌جای روکش براق از روکش مات در آن استفاده می‌شود

کارت‌ ویزیت لمینت براق مربع

کارت ویزیت لمینت براق مربع به عنوان کارت ویزیتی فانتزی و در کسب و کارهای مدرن کاربرد دارد و با شکل و ظاهر تقریبا مینیمال ارتباطی دوستانه با مخاطب شما خواهد داشت و فضایی خارج از چارچوب‌های خشک و رسمی در مخاطبان ایجاد می‌کند. موارد مصرف این نوع بسیار گسترده و نامحدود است که با یک ایده ی خیلی خوب میتوانید کارتی کاملا پرفکت داشته باشید. در این جنس در واقع لمینت براق بصورت مربعی و با گوشه های گرد برش داده می شود و اندازه آن بعد از مرحله ی قالب ۵.۵ در ۵.۱ سانتی متر خواهد بود.

کارت ویزیت لمینت براق

کارت ویزیت های لمینت براق اصطلاحاً به کارت ویزیت های عابر بانکی نیز شهرت دارند که دلیل این نام گذاری به سبب ابعاد و اندازه آنها است. گوشه این کارت ها عموما گرد و ضخامت مشخص آنها که از کاغذ 300 گرم گلاسه با روکش ضخیم لمینت براق است از ویژگی بارز این نوع کارت ها به حساب می‌آید و مانع از شکنندگی کارت شما خواهد شد. کارت ویزیت لمینت با روکش براق کارتهایی همه پسند مطابق با سلیقه اکثر افراد هستند که از هر گروه و در تمامی حوزه های کاری مورد استفاده قرار میگیرند. روکش براق این نوع جنس کارتها فضایی صمیمانه برای مخاطب ایجاد میکنند و درخشندگی آنها جذابیت این کارتها را بیشتر میکند. کارت ویزیت های لمینت براق در نهایت توسط قالب دورگیری میشوند و بصورت گوشه گرد به سفارش دهنده ارائه میشوند.

کارت ویزیت لمینت براق

کارت‌ ویزیت لمینت برجسته

در واقع همان جنس لمینت مات است با این تفاوت که می‌توانید نسبت به ایده‌ای که در ذهن دارید برخی قسمت‌هایی از کارت یا لوگوی شرکت را برجسته کنید. این نوع کارت در واقع تلفیقی از ماتی و براقی است که با توجه به طرح مورد استفاده شما در نوع خود بی نظیر است و می‌توانید با ایجاد برجستگی در برخی قسمت ها نظر بیننده را جلب کنید. در این نوع کارت طرح شما بر روی کاغذ ۳۰۰ گرم گلاسه چاپ میشود و با روکش لمینت مات پوشیده می‌شود و بعد از این مرحله لوگو، متن و یا بافت استفاده شده در طرح توسط ماده یووی برجسته می‌گردد. اندازه بعد از برش این لمینت برجسته ۸.۵ در ۵.۵ سانتیمتر خواهد بود که هم اندازه با کارت بانکی است.

کارت ویزیت لمینت طلاکوب مربع (برجسته)

کارت ویزیت مربع همیشه حسی دوستانه و قابل اعتماد و رابطه‌ای خارج از چارچوب خشک و اداری با مخاطبان برقرار می‌کند. به عبارت دیگر این نوع کارت ظاهری مدرن و امروزی و فضایی فانتزی از کسب و کار شما در ذهن مشتری تصویر می‌کند و موارد مصرف بسیار گسترده و نامحدودی دارد. لمینت طلاکوب مربع هم جزو این دسته است که علاوه بر ویژگی مربع بودن و روکش لمینت از مزیت طلاکوب بودن نیز برخوردار است و یک محصول شکیل و خاص به حساب می آید. لمینت طلاکوب مربع همان کارت ویزیت لمینت مات طلاکوب است که بصورت مربعی و با گوشه گرد برش داده می‌شود و اندازه آن بعد از برش ۵.۵ در ۵.۱ سانتی متر خواهد شد.

  • کارت ویزیت لمینت برجسته ویزیتی: لمینت برجسته ویزیتی همان لمینت برجسته بوده و تفاوت آن فقط در اندازه‌ی آن دو است. بسیاری از مشتریان دنبال کارتی هستند که همچون لمینت محکم و مقاوم بوده ولی اندازه آن مانند کارت عابر بانک یعنی ۸.۵ در ۵.۵ سانتیمتر نباشد. به شما پیشنهاد میکنیم سراغ اندازه و انواع ویزیتی بروید. اندازه ی کارت موسوم به ویزیتی ۸.۵ در ۴.۸ سانتی متر است و مشخصه ی آن واژه‌ی ویزیتی است که در انتهای نام کارت می‌آید.

کارت ویزیت لمینت برجسته ویزیتی

  • کارت لمینت برجسته طلاکوب: لمینت برجسته و لمینت طلاکوب جزو جنس‌هایی هستند که با یک طرح حرفه‌ای میتوانید یک کارت ویزیت بسیار زیبا و ارزشمند داشته باشید ولی گاهی اوقات بسیاری از صاحبان کسب و کارها علاقمند هستند که تلفیقی از برجستگی چشمگیر و تلالو ورق طلا را در کنار هم داشته باشند و با این ترکیب یک کارت ویزیت منحصر به فرد ارائه نمایند. اینجاست که ما لمینت برجسته طلاکوب را به شما دوست عزیز پیشنهاد می کنیم. در این نمونه طرح شما پس از چاپ بر روی کاغذ ۳۰۰ گرم گلاسه در مرحله طلاکوب قرار میگیرد و پس از فرآیند طلاکوب بر روی قسمتهای دلخواه شما، وارد مرحله لمینت کشی شده و برجستگی‌های مورد نظر سفارش دهنده نیز اعمال می گردد و کارت ویزیت شما در نهایت دور گرد خواهد شد. سایز این مدل از کارت در نهایت ۸.۵ در ۵.۵ سانتیمتر میشود.

لمینت براق ویزیتی

کارت ویزیت لمینت براق ویزیتی دورو یا تک رو که همان لمینت براق معمولی است با اندک تفاوتی در ابعاد و اندازه‌ی آن. گاهی اوقات دنبال کارتی هستیم که اندازه ی آن در اندازه عابر بانکی یعنی ۸.۵ در ۵.۵ سانتی متر نباشد و به راحتی تعدادی از آن در کیف پول یا جیب جا شود یا اینکه طرح کارت یا عنوان شغلی شما طوری است که باید از جنسی برجسته یا طلاکوب استفاده کنیم و در کنار این‌ها ابعاد نیز در زیبایی نهایی کارت تاثیر دارد. به شما پیشنهاد میکنیم سراغ جنس‌های ویزیتی بروید. اندازه ی کارت‌های ویزیتی ۸.۵ در ۴.۸ سانتی متر و مشخصه ی آنها واژه ی “ویزیتی” است که در انتهای نام کارت می‌آید.

لمینت براق طلاکوب

با توجه به اینکه لمینت یکی از جنس های محبوب و بسیار مورد استفاده است و اکثر صاحبان مشاغل با آن سر و کار دارند تلفیق این جنس با ورق طلا یک کارت نفیس و ارزشمند ایجاد می‌کند که برند شما را از دیگر رقیبانتان متمایز خواهد ساخت. کافیست در طرح خود یک بافت یا لوگوی زیبا داشته باشید و آنها را طلاکوب کنید و منتظر عکس العمل بیننده نسبت به این نمونه شوید. لمینت براق طلاکوب در واقع همان کارت لمینت براق است که در آن طرح شما روی کاغذ ٣٠٠ گرم گلاسه چاپ و قسمت‌های دلخواه مانند لوگو، نوشته‌ها و بافت استفاده شده در طرح با ورق‌های طلایی طلاکوب شده و سپس روکش لمینت مات بر روی آن کشیده می‌شود و گوشه‌های کارت نیز لب گرد میشود. اندازه لمینت براق طلاکوب بعد از مرحله برش ۸.۵ در ۵.۵ سانتی متر خواهد بود.

همانطور که ویژگی‌های ظاهری و کاربرد هر یک از انواع کارت‌های لمینت فانتزی آشنا شدید می‌توانید با آگاهی و انتخاب درست از آن‌ها در کسب و کار خود استفاده ببرید. طراحان و همکاران ما در شرکت طراحی، چاپ و تبلیغات فدک شما را از ابتدا روند طراحی تا چاپ و تحویل به موقع و با کیفیت محصول چاپی و نهایی‌تان همراهی خواهند کرد و شما می‌توانید با خیال راحت و تضمین ۱۰۰ درصد از طرف ما به بیزنس حرفه‌ای خود بپردازید.

برای سفارش محصولات و انتخاب کارت ویزیت حرفه‌ای کسب و کار خود می‌توانید به صفحه سفارش آنلاین چاپ کارت ویزیت فدک مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + نه =